MANIXLand

World of Alaskan Malamute


 

Ten wspaniały świat psów Alaskan Malamute znajduje się na Warmii w miejscowości Orneta (niem. Wormditt) niedaleko Olsztyna.

 

 

Siłą Wilka jest Wataha … Siłą Watahy jest Wilk …

 

MANIXLand – World of Alaskan Malamute, ze względu na to, że psy tej rasy są bardzo pracowite i uwielbiają pracować z ludźmi, jest miejscem, którego całość stanowią trzy współpracujące ze sobą „kontynenty”: Wataha z Doliny Drwęcy FCI – hodowla psów rasowych Alaskan Malamute, Wataha Warmińska – Amatorska Drużyna Sportowa – psie sporty oraz Kynoterapia z Alaskan Malamute – zajęcia dla dzieci i dorosłych, w których biorą udział nasze psy.

 

» Wataha z Doliny Drwęcy FCI

Pierwszy, a zarazem fundamentalny element tego świata, to wspomniana już wcześniej hodowla psów rasowych – Wataha z Doliny Drwęcy FCI.

Znajduje się ona tak samo jak pozostałe kontynenty na terenie MANIXLand – World od Alaskan Malamute w Ornecie. Powstała w 2012 roku i jest zarejestrowana w Związku Kynologicznych w Polsce oddział w Olsztynie. Watahę tworzy obecnie pięć psów. Na jej czele stoi suczka o imieniu Saba (HONEY Z Klany Wydry), która pochodzi z bardzo wybitnej i mocno sportowej hodowli Klan Wydry – od niej wszystko się zaczęło. U jej boku dumnie kroczy szef całej Watahy – Tores (TOTEM OFF TONGASS Illa Kuvianartok), który również pochodzi z bardzo utytułowanej hodowli Illa Kuvianartok.
Pozostała część watahy to psy, które są synami Saby i Toresa: Apollo, Aragorn oraz Amon vel „Beowulf „.

… cdn 🙂

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress